| Eastwood a întrebat:

Daca am un laptop pe sistem de operare 32 de biti ( Windows 7 ), se poate pune pe 64?
Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows pe 64 de biti ii poti pune numai daca ai 4 giga ram sau mai multi. Cum afli asta? Start-click dreapta computer-propietes si iti va scrie acolo cati giga ram are sustemul tau. Daca ai 4 giga ram, faci rost de un windows 7 sau 8 pe 64 de biti si il reinstalezi, atentie, la restart.

| Eastwood explică (pentru anonim_4396):

Memoria RAM e de 3 GB!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eastwood):

Deci nu merge windows pe 64 de biti.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

"numai daca ai 4 giga ram"...iar vrei sa-ti tund coama aia de leut! Cine spune asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Asa stiu, nu merge cu numai 3. la mine nu a mers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

„de mers merge si pe 1 gb

ca merge de rahat si nu are sens sa il pui pe mai putin de 4, asta e partea a doua".

Asta e raspunsul dat si de un amic specialist, caruia i-am cerut parerea.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, venisi de acasa! Una e ca nu merge si alta e ca merge mai greu! E diferenta mare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

laughing Stai ceva de 4 giga.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge si pe 2GB de zbarnaie, daca are procesor potent! Ca e bine sa fie mai multa memorie, aia e alta treaba!

12 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Ce laptop ai? Intra pe pagina producatorului si vezi detalii!

| christos1234 a răspuns:

Nu cred, intreaba un expert sau un vanzator de piese de laptop.

| Ghilic_Cosmin_1990 a răspuns:

Pai din cate stiu eu ca sa il pui pe 64 biti cred ca ar trebui sa iti reinstalezi windowsul si sa fii atent la ce iti cere o sa iti arate acolo cati biti vrei!

Bafta!