| Vally1999 a întrebat:

Daca la specificatii la placa de baza scrie ca frecventa suportata este de 1333Mhz
Are ceva daca pun un ram care are frecventa de 1600Mhz

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu este nici o problema. Memoria ram o sa stea la frecventa maxima a placii de baza, si poti sa scazi din lantente, obtinand viteze mai bune.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1600 ce scrie pe placuta de ram inseamna ca rezista la overclock.
Va fi tinuta la 1333 din default.

| TizZu15 a răspuns:

Mie imi supoarta 533 si am incercat cu 800 si dupa mi s-a stricat calculatorul, cand intru intr-un joc ceva se blocheaza de tot.sad