| AlexBoy88 a întrebat:

Daca mi-as cumpara un nou hard-disk la laptop mai bun decat cel vechi cu mult, ce imbunatatiri as vedea eu in laptop?
Ce se va misca mai bine (enumerati si explicati)?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Fiind un model mai nou in teorie ar functiona ceva mai bine, desi nu stiu in ce masura ai observa acest lucru. in al doilea rand fiind nou incepi cu un hdd ce are o viata mai lunga decat cel ce il ai acum. in al treilea rand, e bine sa ai un 20-25% spatiu liber din spatiul total pentru ca laptopul sa mearga bine. dezavantajul e ca trebuie sa formatezi si sa reinstalezi tot.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă tot vrei să faci o afacere și aun un buget decent recomand un SSD.Asta ar îmbunatații semnificativ performanțele sistemului și tot o dată ar scădea semnificativ consmul de energie=> autonomie mai mare al laptopului.SSD-urile sunt hard discu-rile electronice, și prețul pleacă de la 250 RON.Succes

| CinevaNou a răspuns:

Doar daca pui ssd. daca pui alt hard nu o sa observi mare diferente.

| shannygelu a răspuns:

Ia ti un ssd si o se se miste super rapid

| Cosmin_Teaca_1998 a răspuns:

Ai mai multa memorie de stocare unde tu iti poti pune ce ai nevoie(filme, poze, muzica etc.)

| Rotty a răspuns:

Daca nu ai un procesir bun si memorie ram de ajuns... nu vei simti nici o diferenta.