| Iunix a întrebat:

Dacă un virus afectează componentele pc-ului acesta mai poate să afecteze componentele fizice ale PC-ului dacă am instalat un antivirus ( Avast )? Îl mai poate strica?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dpdv fizic nu o sa iti afecteze nimic.
da o scanare cu Malwarebytes free si o sa iti elimine tot ce iti poate afecta in rau sistemul operativ.
Avast mie personal nu imi place, insa daca asta e alegerea ta, continua sa il folosesti.

| Vanqu1sh a răspuns:

Poti dormii linistit la noapte, e cale lunga pana sa se ajunga la din astea si fara antivirus.

| TheCosmin02 a răspuns:

Instaleaza-ti acum bidifender si daca il instalezi poti sa stergi si cel mai al naibi virus chiar si acum (daca te lasa sa il instalezi)