| AlexRăzvan531765 a întrebat:

dau funda. Am cumparat un laptop si de atunci am drop frameuri mari odata la cateva minute. Am incercat tot. Reinstalat windows toate driverele si la cea mai noua versiune si la cea recomandatata pentru mine, ce poate fi? Nu conteaza jocul, am peste tot... odata la 2-3 minute de la 120 fps la 2 fps sau 10... va rog, de la ce poate fi?

14 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Laptop nou? Ce specificatii?

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Frank51):

Intel i7 8750H, GTX 1050 4gb, 8GBram un hardisc 1T. de ce?

| Frank51 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Pare a fi problema cu hdd-ul, probabil bad-uri.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Frank51):

Ce problema. cum o pot rezolva?

| Frank51 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Nu am cum sa te ajut, in teorie putem vorbi ore intregi, pana nu pun mana nu am ce sa fac.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Frank51):

Deci nu poti sa ma ajuti. sad

| Simpatic a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Pai doctorul te poate ajuta prin telefon daca e sa taie cu bisturiul? nici el nu te poate ajuta de la distanta pana nu patrunde fizic in laptopul tau happy

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Simpatic):

Teamviwer laughing da nu pot sa cer nimic ca nu platesc eu doctorul

| Algo098 a răspuns:

Poate citeste mai greu hard disk-ul sau poate se incalzeste ceva si din 2 in 2 min face o pauza de racire.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Algo098):

Nu. Si la jocurile care nu il incalzesc deloc cu setarile pe low gen lol. tot are. Ce vrei sa zici cu hard disk ul?

| Algo098 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Hard disk-urile magnetice au viteza mai mica de citire/scriere si poate de acolo vine problema, totusi e curios cum de se intampla la toate jocurile.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Algo098):

Chiar si in alea 2d laughing...pai si cum sa fac sa nu mai am?

| Algo098 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Acum ca vad ca merge asa in toate jocurile inclin sa cred ca nu e de la hard disk si pare a fi de la altceva, placa video, procesor. In locul hard disk-ului ar merge bine un SSD, ar fi un lucru bun, ar creste viteza de incarcare a tuturor programelor, dar nu stiu daca va rezolva problema.