| SinKode a întrebat:

de cateva zile am o problema cu PC-ul meu. Cand porneste imi apare sa dau system repair si start windows nromaly, pe ce dau windows-ul se aprinde... Apare iconita windows (7) si se restarteaza...ce ii fac la fel face. Dau system repair imi zice ca totul ii bine si este la fel. Merci big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie defect Windowsul. Reinstaleaza-l. Daca face la fel e dus HDD-ul. Poti sa incerci si cu un antivirus.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu are treaba hard disk-ul cu asta

| Salontanul a răspuns (pentru siriusblack98):

Pe cuvantul tau? Si daca portiunea pe care se scrie Windows-ul are defectiune de alocare in MBR (apropo! Stii ce-i aia MBR?)? Dar daca este defect fizic pe acea portiune? Poate ai si tu dreptate ca e Windowsul defect dar omul n-a spus nimic. Am pornit de la premiza ca l-a avut instalat si a mers pana acum. Asa reiese din intrebarea lui.
Si in primul rand cine te-a intrebat. Daca ai un raspuns da-il omului nu ma contrazice pe mine ca eu n-am pus intrebari, eu stiu ce sa fac pentru mine. Chiar ma ocup cu asta acasa.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Windows busit!

| siriusblack98 a răspuns:

Asta inseamna ca atunci cand ai luat window-sul de pe net (sunt sigur ca nu ai windows din magazin)au fost probleme la descarcare si daca asta este windows-ul pe care il ai poti sa il arunci ca nu e bun de nimic

| Gatsby a răspuns:

Asa imi face si mie, si cateodata stau ore intregi sa mi se aprinda. nu stiu ce are dar si eu vreau sa aflu! am reinstalat windowsul, am curatat unitatea in interior dar nimic! poate sunt virusi...

| AndreiStoica003 a răspuns:

Inseamna ca darware-ul a fost lovit sau asta se mai intampla cand nu ai spatiu suficient pentru pc-ul tau, trebuie sa ai cel putin 150 mb liber.L-ai inchis vreodata direct de la butonul de shutdown? daca da atunci asta e problema, in cazul asta tot ce poti face e sa-l duci la reparat. Uneori e din cauza insuficiestie de ram (inchide procesele nefolositoare, sau inchide aplicatile care se deschid odata cu windowsul).Sau poate e din cauza ca procesorul tau se supra incalzeste, de obicei daca procesorul atinge 90* atunci pc-ul se inchide automat, bafta