| Master151 a întrebat:

De ce cand intru in league of legends imi scrie : "Placa ta viedo sau driverul nu accepta Shader Model 2.0.Asigurate ca placa ta video accepta Shader Model 2.0 si ca utilizeaza driverele producatorului."
Eu nu am placa video o folosesc pe cea integrata!
Cum pot sa ii schimb driverul sa mearga lol?
Am intrat in dxdiag pentru a afla la "display" modelul si scrie asa :
"Device

Name : VIA/S3G UniChromePro IGP
Manufacturer: VIA/S3G
Chip Type: VIA/S3G UniChrome Pro IGP
DAC Type : Internal
Approx.Total Memory : 64.0 MB
Current Display Mode: 1024x768 (32bit)(60Hz)
Monitor : Plug and Play Monitor

Drivers
Main Driver:vtdisp.dll
Version :6.14.0010.0359 (english)
Date: 25.07. 2016 19:40:04
WHQL Logo'd: Yes
Mini VDD: vtmini.sys
VDD:n/a
DDI Version : 9 (or higher)
Imi puteti da driverul care sa suporte 2.0 sau sa imi ziceti cum sa fac!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| supremxxxoxo a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa cumperi ceva, fa-i update sau refa windows. Incearca asa prima data nu uita de funda!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Iti cumperi placa video nene, ce ai tu nu e placa, e o gluma! Doar sa vezi ceva pe ecran, maxim un film!

| CPAElites a răspuns (pentru K0sti):

PC-ul ala are mai mult de 10 ani...Placa video AGP, Procesor pe Socket 478..ar trebuii sa schimbe platforma :))

Core 2 Duo la ~169 lei... : http://www.pchouse.ro/......ished.html

| CPAElites a răspuns (pentru K0sti):

Sper sa nu cumpere conserva aia cu Sempron rolling on the floor

| K0sti a răspuns (pentru CPAElites):

Poate ne face vreo surpriza! happy

| Metalheadforever666 a răspuns:

Putine placi integrate au Shader Model, iar a ta nu are asa ceva.Trebuie sa iti cumperi o placa video.