| anonim_4396 a întrebat:

de ce imi vede monitorul ca in poza asta? dau funda http://imageshack.com/a/img537/6406/FfhWdi.jpg

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Prin obosita ma refer la faptul ca moare, ca nu mai ai ce face cu ea, ai putea s-o incerci la cineva in pc si sa vezi daca face la fel

12 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Ai incercat cu alt monitor? Daca face la fel si cu altul care merge perfect, inseamna ca ai probleme grave cu placa video

| Teodoralexandru a răspuns (pentru vidii):

Da cu unul perfect functional de la un prieten si vede tot asa

| itsoft a răspuns (pentru Teodoralexandru):

Placa video este de vina man

| danutzu96 a răspuns (pentru Teodoralexandru):

Atunci este de vina GPU cel mai probabil. Am vazut mai multe placi video care vedeau asa. Schimb-o si nu o sa mai vada asa.

| Teodoralexandru a răspuns:

Inainte de a imi instala driverul la placa video vede asa http://imageshack.com/a/img661/9937/0LTtE4.jpg

| SuspendatInPark a răspuns:

Vreo problema la chip-ul grafic sau memoria placii video.
Un driver instalat cu erori.Ramane sa te uiti tu daca la boot iti apar artefactele, sau iti apar dupa logo'ul de la windows.
Probleme de alimentare chiar la slotul pci-e sau agp pentru ca vad XP instalat, deci e un sistem vechi.In 5-8 ani componentele electronice isi mai pierd din proprietati.
Poate fi un mofset, vezi ca e unul chiar langa slot.Verifici vizual si condensatorii, mai apoi ramane sa stergi cu alcool tehnic contactorii de pe placa video.

| Teodoralexandru a răspuns (pentru SuspendatInPark):

Nu cred ca e de la windows pentru ca si atunci cand il deschid imi apare asa si la boot si la logo mersi alte indicatii te rog

| Teodoralexandru a răspuns (pentru SuspendatInPark):

Mentionez ca imi apare asa dupa ce am scos placa video si am curatat-o am lipit si un fir de la cooler care s-a desprins, am umblat si la RAMI(poate fi din cauza asta? )

| vidii a răspuns (pentru Teodoralexandru):

Incearca sa scoti si placuta/placutele de ram si sa le bagi in sloturi diferite. Desi cred ca problema vine de la placa video, sunt 95% sigur

| vidii a răspuns (pentru Teodoralexandru):

Ceea ce ai tu pe monitor sunt "artefacte" si sunt cauzate de o placa video, sa zicem, "obosita"

| Teodoralexandru a răspuns (pentru vidii):

Cand nu era driverul instalat de la placa video arata asa http://imageshack.com/a/img661/9937/0LTtE4.jpg

| Teodoralexandru a răspuns (pentru vidii):

Si ce ar trebui sa fac ca sa nu mai fie "obosita" funda promit

| vidii a răspuns (pentru Teodoralexandru):

Prin obosita ma refer la faptul ca moare, ca nu mai ai ce face cu ea, ai putea s-o incerci la cineva in pc si sa vezi daca face la fel