| Tigan_Raresioan_1993 a întrebat:

Salut TPU,de ce nu exista siteuri cu placi video dedicate pentru laptop, vreau sa-mi iau una noua.
Funda! Intrebarea este(daca nu ati inteles) de ce nu exista siteuri cu placi video pentru laptop.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Noi am inteles intrebarea, da tu ai inteles ca laptopul nu e desktop? This is the question!

| Jipa95 a răspuns:

Da tu ai impresia ca poti upgrada placa video pe un laptop ca si la un desktop? Prietene, placile video de laptop in mare parte sunt lipite de placa de baza iar multe dintre ele nu pot fi upgradate. Intelesa-i acum?

Răspuns utilizator avertizat
| Stancu_Gabriel_1985 a răspuns:

Placa video a unui laptop este integrata pe placa de baza. nu se poate inlocui.
sunt foarte putine ( si foarte scumpe ) modele de laptop cu modul special pentru gpu.