| Valy1236 a întrebat:

As vreau un link cu niste placi video dedicate de 1gb, ddr3.

6 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Ce buget ai?
Ai slot PCI-express sau AGP?
De ce ddr3 si nu ddr5?
Nu spune ca placa ta de baza suporta numai ddr3 (NU aia e doar pentru memoria ram), daca ai slot PCI-express poti pune oriceplaca video care are PCI-express cu orice ddr, care este bugetu, apropo 1 gb de momorie nu te ajuta la nimic daca procesorul grafic e vai de el, mai bine o placa video 512 mb ddr5 decat 2 gb ddr3
PS:Memoria te ajuta doar la rezolutii mari, de exemplu pentru 1280x1024 e suficient 512 mb

| Valy1236 explică (pentru Me2):

Bugetul de de 1500lei
dar as vrea sa stiu cum ti se pare placa asta si daca e buna de ceva http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/

| Me2 a răspuns (pentru Valy1236):

Ce sursa ai? firma si wati
PS:placa aia nu e buna, pentru ca e ddr3 si e mai lenta

| AstonMartin a răspuns:

Ce buget ai? De ce cu ddr3 si nu ddr5, daca ai buget minim 300 lei. Daca iei ceva cu ddr3 ori ia hd6670, ori gt430, au latime de banda mare si sunt fb in jocuri, la rez mici.