| AndreiTrifan a întrebat:

Salut TPU,de ce nu se invarte coolerul de la placa video nu se invarte nici cand ma joc, temp ei in jocuri este de 51 de grade si ventilatoarele tot nu se invart.Ar trebuii sa ma ingrijorez?

4 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Nu prea cred. poate e setat sa porneasca la 55-60ºC incearca sa-l forjezi putin ca sa creasca temperatura la vreo 70ºC, daca pornesc ventilatoarele e ok, daca nu, verifica cablurile care alimenteaza ventilatorul, si verifica si daca elicile acestora se pot invartii usor.

| banud a răspuns:

S-ar putea ca motorasul ce invarte elicile. Sa fie arse dar daca nu se invarte nici culerul dela sursa inseamna ca porneste doar cand este peste 50gradeC incearca sa faci cum a scris AW GENTIX mai jos sal forjezi sa se incalzeasca ca lumea si daca nu merge nici asa e ceva dinuntru dela el

| SatanaM a răspuns:

S-o ars, frate! Vezi ce se întâmplă dacă nu îți iei cooler la cooler...

| IMihaitza a răspuns:

Cred ca nu lorbeste din cauza ca nu e nevoie, in jocuri ar trebui sa porneasca dar cat timp ni se incalzeste peste 50 c nu e motiv de ingrijorare daca ajunge pe la 60 c ar trebui sa te ingrijorezi