| Gion3334 a întrebat:

De ceva timp tot primesc blue-screen. Tin sa mentionez ca nu am stricata nici o piesa (am verificat). Daaar, eu folosesc driverele descarcate de pe net. E posibil sa primesc aceasta eroare din acest motiv? Si daca da... ce program imi recomandati pentru a-mi instala driverele? Sau... ar fi util sa resetez biosul?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Driverele le descarci din pagina fabricantului.
driver pack solution nu te sfatuiesc sa il folosesti. singurul motiv pentru a folosi acest program e atunci cand dupa formatare nu am net si am nevoie de driver.
e foarte posibil sa fii instalat un driver necompatibil cu ceva din sistemul tau si sa iti dea blue screen.
la blue screen in randul al doilea, cu majuscule iti scrie ceva. acel ceva e motivul blue screen.

| venividivici2017 a răspuns:

Se poate sa ai hard diskul defect.Asa am patit si eu.Vezi ca sunt programe cu care poti verifica "sanatatea" hard disk-ului!

| Gion3334 explică (pentru venividivici2017):

Am verificat! Nu am nici o problema cu hardul big grin Si nici cu memoria ram.

| Ensiferum a răspuns:

Ar fi bine sa iti reinstalezi windowsul si sa iti instalezi driverele tot online de pe Drp.su, pe acest site vei gasi o aplicatie care iti va scana toate componentele pc-ului si iti va instala cela mai bune drivere. PS: daca instalezi driverele de aici sa debifezi aplicatiile care vrea aplicatia sa le instaleze deoarece sunt in rusa.

| Gion3334 explică (pentru Ensiferum):

O sa incerc. Multumesc! big grin

| Rares148 a răspuns:

Ce windows ai? pentru ca pot sa iti fiu de ajutor.

| Gion3334 explică (pentru Rares148):

Am avut windows 10, si primeam. Am trecut la 7, si primesc iar.

| Rares148 a răspuns:

Eu am avut acum 5 ani un windows xp black edition 2010, 4gb de ram, ati radeon sapphire limited edition 1gb vram, Intel pentium 4 3 ghz si sursa atx 400w si din cauza unei placute de ram si a placii de suntet soundblaster dvxSound dadea blue-screen cand eram pe css, cs 1.6 gta sa, vcmamaia si tdu 2 si assasin creed din 2010

| Rares148 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... du-te la pc garage sau la un service it...eu nu stiu csz