| RaduTN a întrebat:

De ceva vreme am un site gratuit pe platforma Wordpress si as vrea sa trec la ceva mai profesionist si nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa nu mai am la link "wordpress" www.softgrand.wordpress.com sa am www.softgrand.ro Am inteles ca trebuie sa iti cumperi host si domeniu dar nu stiu cum fac asta. Si am vazut ca ei isi faceau un site de la 0 si eu vreau sa fie tot site-ul meu actual. Se poate? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Poti adauga un domeniu si pe wordpress.com. Doar iti cumperi domeniul si bagi NS-urile celor de la wordpress.com

https://en.support.wordpress.com/domains/register-domain/

Daca iti cumperi host si domeniu faci back-up la baza de date si o importezi pe site-ul tau.