| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu site-ul meu. Pai in primul rand trebuie sa mentionez ca este pe o platforma gratuita. In mare parte site-ul este destul de calitativ, arata ok, continut de calitate doar ca as vrea sa-i cumpar host si domeniu dar nu stiu cum fac asta. Si mai am o problema cand caut pe google Softgrand imi gaseste site-ul doar ca in partea de jos, sub numele site-ului, in loc sa imi apara categoriile lui sunt "Autor Archive" "pret windows 10" si nu inteleg de ce, vreau sa fie trecute categoriile site-ului (hardware, software, tops,jocuri, etc.). Inca o problema ar fi daca cineva cauta pe google numele unui articol de-al meu sau ceva asemanator nu imi apare articolul meu la rezultate si din acest motiv nu am vizitatori. Site-ul este acesta https://softgrand.wordpress.com/ va rog frumos sa-mi spuneti cum as putea sa rezolv toate astea si cum pot sa imi cumpar host si domeniu pentru site.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai site-ul pe o platforma wordpress, e foarte simplu de facut ce vrei tu.

Iti cumperi domeniul si host (recomand hostgator - http://www.hostgator.com/ ) si instalezi wordpress pe host-ul tau (gasesti tutoriale pe net), faci backup la baza de date de pe wordpress si importi pe hostul tau.

Iar problema cu indexarea pe google ai nevoie sa faci SEO (google it)

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand e amuzant cum sustii ca faci content de calitate pe partea de tehnica, IT si cu toate astea vii cu asemnea intrebari.

Contentul site ului e slab rau de tot si e extrem de putin. Cu 3 articole scrie intr un an si SEO deloc nu ai cum sa rankezi in google.

Pentru host si domeniu e suficient sa dai un search pe google si vei gasi 1000 de variante de unde sa cumperi.

Repet, nu cred ca ai facut absolut deloc SEO pe site ul ala ca google sa il fi indexat cum trebuie.

Inveti SEO, faci cateva luni de munca serioasa in directia asta si pe urma sa incepi sa ai pretentii la rankat bine in google pe nisa asta.

| untu a răspuns:

Sint probleme tehnice la windows 10!

| Florea_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Adică dacă ai windows 10 Îți poți instala ce vrei pe el doar ca, costa cât un laptop/calculator nou