| Stancioi_Deian_1988 a întrebat:

de ceva vreme cand ascult muzica, laptopul incepe sa barie si este un barait extrem de enervant(ca si cum ai zgaria o tabla cu unghile). Apoi se opreste si imaginea ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Procesorul grafic este pe duca, dar acel ''barait'' vine de la coolerul care incearca sa-l raceasca. De aceea se si stinge pentru ca s-a adunat prea mult praf in el desfa-l cat mai repede si curata-l pana nu ti se duce de tot.

| Stancioi_Deian_1988 explică (pentru Jipa95):

Nu mi se pare un barait normal de la cooler de vreme ce se opreste si imaginea dar o sa incerc sa-l curat.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Posibil de la racirea deficitara. De cand nu l-ai curatit?

| Stancioi_Deian_1988 explică (pentru K0sti):

De cand l-am cumparat (7-8 luni)