| alexyno a întrebat:

Salut tpu.De curand am cumparat un sistem Logitech 5.1(Logitech x530)si orice as face nu reusesc sa fac boxa centrala sa functioneze; am ramas in pana de idei; sa fie placa de sunet de vina? Orice sfat poate fi de ajutor.

4 răspunsuri:
| MITZANUL a răspuns:

Boxa centrala nu functioneaza sau nu auzi sunet de la comp in ea? Daca e posibil o verifici conectand-o in locul unei boxe care merge si daca tot nu se aude sunet e defecta sau are
conexiunea defectuoasa. Daca se aude sunet in ea atunci verifici setarile de la placa de sunet.

| alexyno explică (pentru MITZANUL):

Ok.o sa incerc

| alexyno explică (pentru MITZANUL):

Am schimbat intre ele boxa centrala si cea stanga fata si am incercat asa.Acum se cea stanga fata nu functioneaza.In setari placa de sunet este setata pe 6 canale(5.1) si chiar nu inteleg dc nu merge.

| MITZANUL a răspuns (pentru alexyno):

Ai in setari o optiune de verificat fiecare boxa in parte. Auzi sunet si in cele din spate si subwofer cand folosesti optiunea? Boxa centrala functioneaza acum? Daca functioneaza o pui la loc si verifici legaturile la comp sa fie corect facute, butoanele de volum de la sistem si volumul pe fiecare boxa in parte de la setarile placii de sunet. Mai trebuie sa verifci la setari ai o optiune de schimbat subwoferul cu boxa centrala. Daca totul e ok si tot nu se aude mergi cu sistemul la verificat unde ai garantia.