| Dorutzzu a întrebat:

De curand m-am apucat eu si cu un prieten de gaming pe youtube (avem vise mari xD) iar calitatea este destul de buna pentru inceput (720p HD).Nu fac reclama, stati linistiti, dar am un set de intrebari:
1- Noi uploadam videori despre minecraft (deocamdata) dar eu vreau sa iau jocuri de pe steam. Am cont steam, dar intrebarea este daca trebuie sa ii dau un email producatorului jocului inainte sa ma apuc de el, ca poate poate se intampla ceva.
2- Noi avem activata functia Generare de Bani, iar astazi bag si cont bancar, iar din cate am auzit (si vazut) pe google, cica youtuberii primesc 2$ pentru fiecare 1k views. Este adevarat? Daca da, eu cum pot activa aceasta functie?
3- Ce programe imi recomandati pentru filmare (ex: Action, HyperCam 3) si pentru editare (aici nu stiu...).
Suntem niste baieti seriosi, amuzanti iar calitatea video este destul de buna, deci cred ca ne permitem sa avem vise happy
4- Un youtuber a spus la un moment dat pe live ca el castiga 5000$ pe luna (nu stiu daca sa cred sau nu) dar voi ce credeti? Daca da, cum de asa multi bani?
5- Functia Generare de Bani iti da bani in functie de reclame, vreau sa stiu cum adica, ca eu nu am inteles clar.
6- Contul Bancar trebuie de la o anumita banca sau de la oricare? Pentru ca eu vreau sa pun cont de ING, si sper sa fie OK.A, si cand pun contul bancar le trebuie si PIN-ul?
V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati putea raspunde macar la cate o intrebare, dar sa stiti sigur, v-as ruga, nu pe ghicite. Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| Roby005 a răspuns:

In primul rand filmeaza cu OBS, deoarece nu mai trebuie sa randezi, doar sa editezi daca vrei, iti scoate clipurile chiar foarte bine, iar in al doilea rand daca faceti yt doar pentru bani, nu veti reusi prea multe.