| Andrei2121 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un router TP-Link TL-WR740N.Problema este ca nu pot sa il configurez.Adevarul este ca nu am port de CD-uri la calculator ca e luat pe piese dar m-am dus la un prieten am copiat driver-ul in calculatorul lui si l-am luat pe stick dar nu cred ca e asta problema.Il instalez,setez Ip-ul ca am ip static, completez unde scrie si optional nu apare nici o eroare pana la sfarsit.Dar dupa ce termin de instalat tot nu merge netul chiar daca la sfarsit imi scrie succesfull.Care ar fi problema? Eu nu am modem, imi trebuie neaparat modem?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De la cine ai internet? Rds?

| Intruder19 a răspuns:

Nu ai neaparat nevoie de CD sa configurezi routerul. Il configurezi din browser accesand http://tplinklogin.net/ cu user: admin si parola: admin. De acolo accesezi Quick Setup.

| horia2012 a răspuns:

Nu-ti trebuie niciun modem. Cablu UTP de internet care iti intra in casa il bagi la router si de acolo conectezi prin cablu PC si restul prin wi-fi. Nu ai carte tehnica la router? Acolo scrie foarte bine cum se procedeaza. Nimeni nu te poate ajuta la configurare pentru ca difera de la router la router. Dezinstaleaza-l si urmareste manualul pas cu pas.

| stlucian a răspuns:

Vezi aici:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

in link mai jos video
:-bd

| Anonim000000003333 a răspuns:

Du-te la un specialist!