| zidrax a întrebat:

de curand mi-am cumparat un telefon mobil : Nokia C2-01 si as vrea sa-mi bag videoclipuri pe el de pe PC dar numi mig...se aude sunetu de la ele doar k nu se vede videoclipul.am descarcat un video de pe youtube si na mers crying va rog ziceti-mi cum sa fac... stiu sigur k merg videoclipurile pentru ca are mp4 si un amic are videoclipuri pe telefon si e la fel k al meu. Dau funda + vot!

3 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Nu iti merg pentru ca are rezolutia mare, si tipul tau de telefon nu are procesor bun pentru a decoda cadrele, deci se vede negru. Am patit si eu la fel cu Nokia 5310 Xpress music. Iti iei tipard 3gp converter (e mai bun) sau freemake videoconverter (gratuit) si convertesti clipurile in format 3gp la o rezolutie de 176 cu 174. si un bitrate de 128 sau 256 kb/s. Incearca sa-l faci si mp4 daca vrei, da merge excelent si 3gp. daca vrei calitate mai mare ii dai bitrate-ul mai mare la 512. Bafta!

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Nu am asa model de mobil, dar am avut si eu asa genuri de probleme, incearca sa transformi video`ul tau in ceva origine mai mica, de exemplu Mpeg-4 AVC 320x240.

| AxelShane a răspuns:

Eu zic sa schimbi formatul videoclipurilor!winking