| AndreiSaigo a întrebat:

Salut TpU! De curand mi-am mutat desktopul din c in d insa fara sa il bag intr-un folder ci direct in partitie iar acum tot ce este pe d a aparut pe desktop, si tot ce veau sa bag in d apare pe desktop.Si daca sterg ceva de pe desktop dispare si din d.Ma puteti ajuta va rog frumos?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In D poti baga doar documente, poze si filme.Programele care sunt executabile si le bagi in D, nu mai merg.Tu ai facut doar o copie si ai bagat in D.Se executa in continuare in C si ceea ce faci pe una sau oe alta, se resimte in amandoua.Deci programul google chrome de exemplu, nu il poti sterge din C si sa-l bagi in D dar sa si poti intra pe chrome.El mereu va executa din C.Si daca il stergi dipsare din amandoua. Sper ca ai inteles.In D bagi doar filme muzica si documente.