| AnduZisAlexandru a întrebat:

De la o vreme toate jocurile pe care le jucam cu 80-100 fps au ajuns la 30 fps si cu lag foarte mare, stiti cumva de ce? Ma refer la League Of Legends, Minecraft, Battlefield 3 etc.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Chiar sunt curios ce laptop ai tu de rulezi tu nf3 cu 100 fps. La minecraft sau lol, hai, mai merge, dar la bf3, nu cred.

| AnduZisAlexandru explică (pentru sltlp):

Nu am spus neaparat bf3 merge cu 80-100 ala imi merge cu 60-70 maxim, spuneam in general jocurile mergeau 80-100fps.

| sltlp a răspuns (pentru AnduZisAlexandru):

Sarind peste treaba asta... vezi temperaturile. Verifica utilizaerea cpu cand te joci si cea gpu. Verifica daca ai ultimele drivere.

| AnduZisAlexandru explică (pentru sltlp):

L-am dus la reinstalat si acuma merge perfect... probabil era prea incarcat cpu si aveam multe programe la startup in fine.

| Duucu a răspuns:

Înseamnă că procesorul e ocupat să întrețină alte programe și d-asta îți scad fps-urile.Du-te în Task Manager și vezi ce ocupă procesorul.

| Stefxn a răspuns:

Daca ai laptop atunci inseamna ca a inceput sa se incalzeasca prea repede si ar trebui sa verifici daca e adevarat. Daca ai desktop atunci fa ce a zis DucuCent.

| AnduZisAlexandru explică (pentru Stefxn):

Am laptop. Nu se incalzeste prea repede. Merge cate 4, 5 ore pe zi si e doar cald.

| Criterion a răspuns:

Rezolva problema cu GameBooster v.3.5!
http://www.g-forums.net/......nload.html
Versiunea 3.7 nu e prea populara, am vazut, motiv pentru care am mers pe v.3.5.
Apoi seteaza firewall-ul pe mod Game si dezactiveaza scutul AV inainte de joc.Nu uita sa-l reactivezi dupa joc!
Spor la treaba!