| RusuEma a întrebat:

De la ultimul update de la windows 10 nu mai in merge microfonul, nu mai aud pe nimeni daca la microfon voebeste, si nu mai are sunet ( daca intru pe Youtube si aleg un video random nu se aude nimic). Stiti cum pot sa rezolv aceasta problema?

4 răspunsuri:
| Nuvreausapunnume342 a răspuns:

Da update la drivere. simplu asa a avut si prietenul meu si a facut la fel

| RusuEma explică (pentru Nuvreausapunnume342):

Cum? Ma poti ajuta te rog...

| RusuEma explică (pentru Nuvreausapunnume342):

Nu stiu cum... Unde trebuie sa intru? In control Panel?

| DoctorWh0 a răspuns (pentru RusuEma):

Control panel nu mai exista in windows 10. Trebuie sa te duci la device manager. Ca sa ajungi acolo, apesi cu click dreapta pe iconita de start si apesi pe device manager. Acolo iti va aparea o lista. NU DEZINSTALA absolut nimic de acolo. Cauta iconitelele cu semnul intrebarii. Alea is driverele care iti lipsesc. Cand le gasesti click dreapta>update driver> search automatically> astepti si faci procedeul de acolo.