| m3looo a întrebat:

De mai mult timp am instalat de pe MICROSOFT versiunea de Windows 10 Enterprise Evaluation 90days.Arata ca mai am 31 de zile.Inainte aveam Windows 7 activat.Cand se vor termina zilele ce voi face, cum voi proceda? MULTUMESC!

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai avut windows 7 licentiat de ce nu ai facut upgrade la windows 10 si asa primeai si licenta gratuita de windows 10.

Si ca sa raspund la intrebarea ta, dupa expirarea celor 90 de zile o sa trebuiasca sa cumperi licenta de windows 10 daca vrei sa il folosesti in continuare.

| m3looo explică (pentru Intruder19):

Am dat pe acea iconita cu ugrade..se roateau alea de incarcare si apoi se oprea ferestra si nu se intampla nimic..Nu ma pot intoarce la windows-ul precedent?

| Intruder19 a răspuns (pentru m3looo):

Nu prea mai ai cum. Daca ai licenta de windows 7 poti instala windows 10 folosind windows upgrade tool si bagi licenta de windows 7 si ti-l activeaza.

https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10ISO

| m3looo explică (pentru Intruder19):

Pai daca eu aveam Windows 7 Activated nu e activa licenta aia la orice? Ca nu stiu pe unde e CD cu Windows sau prin ce dq l-am bagat am uitat.

| blAster85 a răspuns:

Vei cumpare w10 daca vrei

| m3looo explică (pentru blAster85):

Dar sa ma reintorc la Windows 7 nu pot?

| anonim_4396 a răspuns (pentru m3looo):

Te poti intoarce la win 7 oricand. Start-setari-actualizare si securitate-recuperare si apoi din dreapta dai click pe revenire la o versiune anterioara si urmezi pasii.

| m3looo explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.Dar chiar ma pot intoarce si acum cand mai am 30 zile de la versiunea aceea de 90 zile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru m3looo):

Te poti intoarce pana la data cand iti intra definitiv win 10. Apoi nu te mai poti intoarce.Deci hotaraste-te daca vrei sa te intorci la win 7 si fa cum am spus. Daca depasete termenul acela, dispare si optiunea care am scris-o mai sus si nu te mai poti intoarce decat facand dvd boot-abil cu win 7 si formatezi partita la instalare.

| pulx a răspuns:

Ca sa te intorci la 7 trebuie sa iti reinstalezi windows-ul. Iar daca esti gamer ti-as recomanda sa ramai la 7. Sau daca nu 8.1. Pentru ca pe 10 detecteaza unele jocuri care nu sunt originale si nu poti sa te mai joci laughing

| m3looo explică (pentru pulx):

Si acum de unde imi pot reinstala windows? (la windows 7)