| anonim_4396 a întrebat:

De multa vreme nu imi mai merge sunetul on-board. (Placa de baza ASUS F2A55-M LK2 PLUS) Tin sa mentionez ca am toate driverele actualizate + am volumul la maxim. Cum il pot face sa mearga?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

For dummies: vezi daca ai bagat boxele in mufa care trebuie (verde) :)

For pros: ia si fa un Live CD/DVD/USB cu Linux Mint: http://mint.mirrors.telekom.ro/......-64bit.iso

Booteaza cu Live-ul creat si vezi daca ai sunet in Linux. Daca ai, e o problema de software sau drivere in Windows. Daca nu ai sunet nici in Linux, cel mai probabil e o problema de hardware.

In Windows, in afara de drivere e importanta si setarea placii ca default in Playback Devices din proprietatile mixerului de sunet (daca ai cumva mai multe placi de sunet).

| anonim_4396 explică (pentru flixbuster):

Incerc cu Linux-ul rolling on the floor) Mss!

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Daca sa bulit cumperi placa audio separata o pui pe placa de baza bagi driverul si gata...