| AnonimulInteligent a întrebat:

De o vreme când pornesc laptopul nu mă lăsa să fac nimic,adică după ce pun parola și vad desktopul cu aplicațiile îmi arată că se incarca ceva și nu pot face nimic dar după un timp îmi arată jos in bara logoul Firefox cu multe litere și cifre (ca un virus,ceea ce sigur e),faza e că eu nu am Firefox in niciun caz în laptop, după vreo 5 minute mă lăsa să folosesc laptopul normal dar mai îmi trimite niste ferestre ciudate inclusiv una cu java script și mă întreabă dacă vreau sa continui sau nu,nu știu ce. Ce soluții aveți pentru problema mea, antivirusul nu găsește nimic. Va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Debifeza din msconfig tot la pornire, vezi in control panel ce nu-ti e de folos, foloseste mai multe tipuri de antivirus, chiar si tool-uri mai multe de la kaspersky http://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-virus-removal-tool

1 răspuns:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=antivirus+online+scanner
sau
incearca sa instalezi Avast
dupa care te duci in scans
boot scan, il activezi dupa care apesi pe download extensii imbunatatite
apoi te duci in settings la scan at boot si acolo ii spui sensitivity la maxim
dai un reboot si il lasi sa scaneze

treaba asta e imbunatatita fata de un scan din windows, pentru ca scaneaza inainte de a porni windows-ul si deci nu se incarca nici un virus