| mirel1212 a întrebat:

de putin timp nu imi mai apare reteaua de wirelles pe laptop, iar jos in bara imi apare Network -No internet acces.
Cand dau click jos in bara imi apare o fereastra : http://s30.postimg.org/t3fww3o9d/Untitled.png.
Cine stie cum as putea remedia problema?

5 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Sunt 3 variante:
- driverul placii wifi este dezinstalat (la poza atasata dai click in stanga pe "change adapter settings" si ar trebui sa apara wireless network conection)
- placa wifi dezactivata ( dai click dreapta pe wireless network conection si vezi ce e prima optiune enable/disable. Daca ai enable clar este dezactivata)
- modulul wifi al laptopului e oprit (antenuta de captare wifi e oprita, iar pentru pornire cauti pe net ca difera in funcie de modelul laptopului. De obicei e tasta "Fn" + Una din tasata cu F 1-12)
Mult succes

| Nelu62 a răspuns:

Nu pot accesa linkul!

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns (pentru mirel1212):

Aia e reteau cu fir.Incearca sa updatezi driverul.

| Nelu62 a răspuns:

Pentru inceput clic pe troubleshooting problems, si vezi ce zice.