| RedStyle950 a întrebat:

Deci am gasit pe un site nu dau numele 2 aparate foto profesionale Canon 1100D, numai ca la unu scria la sfarsit dupa marimea obiectivului DC si la unu IS! Si intrebarea mea este:ce inseamna DC si IS si care e diferenta intre ele.Ma gandesc ca e mai bun IS ca are pretul mai mare thinking! Astept raspuns si sa nu uit Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi voua!

Răspuns Câştigător
| VlogDinMers a răspuns:

Is se refera la -Image stabilization si la celalalt Dc e posibil sa fie doar tipul obiectivului exemplu :

EF 18-55 DC
Chestia e ca 1100D e mai bun decat un 1000D care are si obiectivul mentionat mai sus. Alegerea totusi e a ta +IS =claritate in plus la un zoom mai mare. Succes

| RedStyle950 explică (pentru VlogDinMers):

Multumesc!

| VlogDinMers a răspuns (pentru RedStyle950):

Sarbatori Fericite! Nu ai pentru ce :*