| florynflr19 a întrebat:

Deci am si eu o problema cu windows-ul. Acum am windows 7 si vreau sa il reinsalez dar nu merge! Adica?
Bag DVD (E perfect boot-abil) dau sa booteze imi apare "windows7 loading files" sau ceva de genul iar dupa accea nu imi apare fereastra cu install sa fac partitiile etc., se aprinde normal pe windowsu actual. Sper ca m-am facut inteles! Dau funde celui care ma ajuta!

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Verifica setarile din bios de la third boot device si asigura-te ca e trecut cd/dvd, asta daca esti sigur ca ai un dvd bootabil.
Daca ai bios de la Asus sau gigabyte, poti sa dai direct f10 pentru bootare.
Succes!

| baiatuucupizzza a răspuns:

Instaleaza windows 8, 7-le e demodat si necesita mult mai multe cerinte fata de 8.Acolo trebuie sa astepti, din cate am inteles...