| OanaBalta a întrebat:

Hei,

Am o nelamurire si sper sa ma puteti ajuta.
Incerc sa instalez Win 7 de pe un stick usb boot-abil ( facut boot-abil cu cu Win 7 USB/DVD download tool) pe un HP 15-d051sq. Am intrat in >Startup--Boot Manager, am ales USB...in continuare, imi apare mesajul "Windows is loading files", ma pune sa aleg ora,data, limba si tastatura dupa care imi spune ca nu gaseste driver-ul necesar pentru instalare.
Ce sa fac in continuare?
Mentionez ca e prima data cand incerc sa instalez windows si nu prea ma descurc.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| agapeionut57 a răspuns:

Setup-ul pentru Windows este cumparat sau piratat? Daca e piratat, posibil Setup-ul nu este bun si trebuie sa download-ezi altul...
(Lasa ca si eu cand am instalat primul Windows(aveam 10 ani) ma tot impotmoleam la ceva si am tot incercat timp de 1 saptamana si am reusit pana la urma)
Apropo, poate te ajuta un post de aici la instalare:
ionutagape57.wix.com/social-media-blog

| OanaBalta explică (pentru agapeionut57):

Salut, setup-ul nu e piratat e original cu serial key. Momentan am instalat un win ce nu e original si tocmai de aceea vreau sa il schimb.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Internetul e mare si are si solutii. La fel si tutoriale in imagini, care sunt bune de urmarit si de luat ca exemplu.
https://cristianls.ro/......u-imagini/

| KillaNoFilla a răspuns:

Dai la costum,nu update(daca e asa ceva inainte)
Mai bine fal botabil cu wintoflash (vezi ce alegi iso, disc, folder, zip, etc.)
posibil sa fie windowsul buguit.