| Protashi a întrebat:

Deci:ieri mi-am luat o tableta HORIZON H710 si peste o saptamana plec la mare si asi dori sa pun niste jocuri capabile tabletei dar nu stiu cum (are android 4.04) sa stiti ca vreau sa mi le pun de pe net nu prin WI-FI ca nu prind pe aici...big grin.Problema este ca nu stiu cum sa le pun instalez in tableta ca sa mearga.Va rog ajutati-ma! Dau funda la raspunsul cel mai bun!

2 răspunsuri:
| MasterPas_LeXu_1990 a răspuns:

1.Descarci jocurile pe un calculator.
2.Pui jocurile pe un Stick USB.
3.Conectezi Stick'ul la tableta.
4.Intri in meniu la FILE MANAGER-USB si le instalezi.

Dar mult mai simplu e sa ti le descarci prin ApStore direct de pe tableta folosind internet wireless.

| Davyd_Stan_1995 a răspuns:

Intra pe google si cauta android.mob.org, aici gasesti jocuri pentru tableta ta android. Scrie sus in dreapta unde iti apare search orice nume de joc si i sa il gasesti acolo. Cauta Critical Strike este un joc foarte tare un fel de Counter Strike. Dai pe joc dupa ce ai scris si ti-a dat rezultatul, ai intrat pe pagina de unde iti va aparea mai jos imagini cu jocul, iar jos de tot o sa iti apara un " download (apk) " scrus cu verde dai pe el apoi iti cere sa confirmi downloadul si dai download pc (de sus). Ti se descarca in calculator, il gasceti la deacarcari, iti conectezi tableta la calculator prin USB si le bagi oriunde in tableta. Deconectezi tableta de la calculator si le gasesti unde le-ai bagat dai pe el si iti cere sa le instalezi. Asta a fost, SUCCES. FUNDA?