| DzEk0 a întrebat:

Descarc ceva pe bit co m ent se blocheaza la 99% de ce?

Cand intru in meti n2 Imi apare "LOG" Sorry, your system does not support 3d graphics please check your hardware and system configeration then try again. am placa video tot la el si imi apare asta...

Si cand intru in gta san andreas "Samp" dai click si nu mai intra.

Nu vreau solutii gen reinstaleaza windows si etc

Apropo am windows 7 ultimate.

Am placa video Intel (R)

Funda!

8 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Instalează driviverele plăcii, dacă nu merge înseamnă că nu suportă grafica, de câti mb/gb ai placa?
în legătură cu samp-ul, dacă nu-ţi intra apasă ctrl alt delete, apasă pe "Applications" şi vezi acolo aplicaţia şi dai click pe ea, dacă nu-ţi apare apasă pe Show hidden icons" e în colţul de jos din dreapta desktopului. dacă nu-ţi merge, dai un restart iar dacă nu merge. asta e happy.

| DzEk0 explică (pentru raMLesS):

Nu prea am inteles.

| raMLesS a răspuns (pentru DzEk0):

rolling on the floor) Deci apasă pe start e în colţul din stânga de jos, apoi apasă pe run, dacă nu scrie in spatiul acela "dxdiag" fără ghilimele, aşteaptă să-ţi apară ceva şi stai vreo 10 secunde să se încarce. Bun, apoi uite-te la Procesor: şi spune-mi ce scrie, apoi la Memory: uite-te ce scrie apoi la apasă sus pe "Display" şi uite-te la Aprox. Total memory :
Cât scrie acolo.

| DzEk0 explică (pentru raMLesS):

Procesor : Intel(R) Celeron(R) CPU B800 @ 1. 50GHz (2CPUs), 1,5GHZ
Memorie : 4096MB RAM

Memorie totala aprox : 1696 MB

| raMLesS a răspuns (pentru DzEk0):

Mdea, piesele sunt destul de bune, dar procesorul e praffff foarte praf, măcar de aveai şi tu 2.4 gHz, de aia nu-ţi merg jocurile.

| DzEk0 explică (pentru raMLesS):

Dar am jucat Samp, metin2 si acum o saptamana nu am mai putut juca nimic, am jucat chiar si far cry 4.

| raMLesS a răspuns (pentru DzEk0):

Frate, îţi chinui procesoru şi de aia, te-ai gândit să-ţi iei altul? Ai o placa destul de bună zic eu, dacă procesoru e praff ca al tău îţi procesează mai lent datele deci îţi încetineşte foarte foarte mult placa, dacă ai avea unu de 2. 4ghz sau de 2. 6ghz ar fi perfect.

| DzEk0 explică:

Intel
Model HD Graphics
Device ID 8086-0106
Revision A
Subvendor ASUStek Computer Inc (1043)
Current Performance Level Level 0
Driver version 9.17.10.4229