| Khero a întrebat:

Dintre Allview x3 soul sau Samsung Galaxy A5 (2016) care este mai bun? Multumesc.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy A5 (2016) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/......mpare.php3

Toate cele bune!

| CPAElites a răspuns:

Allview x3 soul este de fapt gionee s6!
Dintre cele mentionate de tine nu as alege pe niciunu! De ce? Ofera prea putine pentru acel pret!

Iti recomand Meizu MX5 mult mai performant decat cele doua. : http://www.altex.ro/......-16gb-grey

| Khero explică (pentru CPAElites):

Nu prea agreez firmele chinezesti, plus ca daca imi cumpar acest telefon nu o sa gasesc nici un fel de accesoriu pentru el.

| CPAElites a răspuns (pentru Khero):

Telefoanele meizu au COMPONENTE produse de Samsung, Sharp, Sony etc.
Accesorii gasesti pe olx..si la diferite magazine
"Allview" e o Chinezarie infecta!
In China acel "Allview x3 soul" costa ~150$ ( 600 lei ) si tu dai ~1400 lei pe el in Romania BRAVO!

| CPAElites a răspuns (pentru Khero):

Citeste aici ( articolul este facut anul trecut ) : http://www.gadget.ro/gionee-s6-detalii-oficiale-imagini-si-pret/

| Pool77 a răspuns:

Lasa Allview si Meizu si chinezariile alea.
Ia-ti marca, nu de alta dar daca ti se strica nu trebuie sa-l trimita pana in draci sa-ti schimba butonul ON/OFF doar asa, plus ca Meizu nu are licenta cu Google, trebuie sa setezi tu Google Play si astea, iar la un telefon de peste 1000RON fara Google Play mi se pare batjocura.
Samsung A5 fara discutie, elegant si bun.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Galaxy fara sa ma gandesc prea mult.
Allview sunt foarte slabe calitatil. Daca tot iti iei, macar sa reziste.

Seara buna!