| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt pe RDS si vreau sa imi schimb telefonul.Am de ales dintre Samsung Galaxy J5 (2016) si Allview X3 Soul Style.Ce recomandati sa aleg?

5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu as merge pe Samsung totusi. Are ecran AMOLED mult mai bun decat cele IPS iar Samsung este totusi firma fata de chinezariile de Allview. Ce-i drept Allview are ecran FullHD iar Samsungul nu, are memorie mai multa, camera din fata cu rezolutie mai mare, etc. Ramane problema cu corectia bug-urilor din soft si updateul de soft la care chinezii sunt deficitari. Uite comparatia intre ele aici: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7869&&idPhone2=8249

| CiocanN a răspuns:

J5. Allview sunt de proasta calitate chiar dacă sunt îngrijite. Acum le ai, acum nu le mai ai. Pe cât Samsung este o firma serioasa și cu experiență în spate

| ELlYUtZa a răspuns:

Samsung Galaxy J5 gold sau normal pe culorile alb si negru!

| vale300 a răspuns:

Samsung

| IoNuTboss001 a răspuns:

Samsung Galaxy J5 pentru ca firma Samsung face cele mai bune telefoanewinking