| Alex_2376 a întrebat:

dispun de 1800-1900lei oscilez intre un lg optimus 2X sau un laptop si nu stiu ce sa-mi iau voi ce ziceti? Ce ati face in locul meu? Se merita sa iau telefonul sau nu?

Răspuns Câştigător
| MiiMii a răspuns:

In primul rand nu ti-as recomanda marca LG. sunt de acord in totalitate cu liviufirst in privinta a ceea ce a spus despre LG.

In al doilea rand eu mi-as cumpara un laptop. De ce? Pentru ca telefon inca am (banuiesc ca si tu;)) ) iar un laptop nu ar strica.

Plus ca ai da o gramada de bani si ai umbla cu telefonul numai prin service`uri. Iti spun din proprie experienta. Am patit.o cu 3 telefoane LG.

Eu mi-as lu laptopul...cred ca gasesti si mai ieftinut...cam 1300-1500 lei si ti-ar mai ramane banii si pentru un telefon normal, nu unul de fite, care ti-ar putea fii furat oricand. Exemplu de telefoane pana in 500 de ron care au un design dragut si sunt destul de `noi` :

http://www.gsmarena.com/samsung_s5230_star-2739.php

https://www.vodafone.ro/shop/samsung-c3300/15340030.19010028.pr

https://www.vodafone.ro/shop/nokia-5230/11880046.8520025.pr - asta e cam 600 ron :d dar merita 8->

Succes in alegerea facuta si sper sa te bucuri de ce iti vei achizitiona :*.

1 răspuns:
| liviufirst a răspuns:

Nu stiu ce nevoi ai tu, dar daca as fi sa aleg eu nici nu ar trebui sa stau pe ganduri, adica, laptop.De ce? In primul rind LG in tot ce creeaza pune accent pe design si mai putin pe calitate. Poate daca ar fi fost alta marca m-as mai gandi, poate.Dar asa, laptop fara discutie.