| George3313 a întrebat:

Doar pentru cei ce se pricep foarte bine este aceasta intrebare este acest pc echilibrat? https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4434182
Daca se poate, recomandarile sunt bine venite, in nici un caz sa sara peste bugetul de 3000 de lei,eu zic ca impreuna cu ajutorul multora, am facut un monstru la banii astia :)
Apropo, procesorul Ryzen 3 3300x nu este in stoc, dar pe acela il voi cumpara oricum.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Eu zic să-l "echilibrezi" cu un ssd mai mare sau un hd suplimentar

| George3313 explică (pentru sierra1):

Am deja unul de 250 gb hdd si cu ssd u asta e destul deocamdata

| sierra1 a răspuns (pentru George3313):

Cum vrea domnia ta!

| Andresso a răspuns:

Placa video e slaba, sa inteleg ca o sa te joci numai cs:go, lol, gta 5, dota, fortnite, valorant?
E alegerea ta, dar eu in locul tau imi luam minim un 1660 sau un 5500xt cu 8gb.
4gb vram mi se pare foarte putin pentru 2020.
Daca o sa vrei sa joci jocuri noi sa n-ai asteptari mari, nici macar pe very low.
Inca ceva, eu zic sa iei direct rami dual channel, nu separat cum le-ai pus tu(2 bucati), din ce am auzit nu se ridica la performanta maxima, chiar daca sunt la fel, aceeasi latența și aceeași frecvență, poate am auzit eu prost, dar asa stiu eu. Oricum nu pierzi cred mai mult de 2-3 fps-uri din cauza asta, in caz ca e asa cum cred si am auzit eu.

E ok buildul si asa... dar pentru viitor te trage in jos placa video

| George3313 explică (pentru Andresso):

La momentul actual sunt sigur ca placa aia video duce toate jocurile, sa nu mai zic pe high si very high (ce i drept very high in unele) daca tu imi gasesti placa video la acelasi pret dar mai buna sa ma anunti

| George3313 explică (pentru Andresso):

A,intr-un fel aveai dreptate, acolo din greseala era gtx 1650 oc atat nu super, am modificat cu 1650 super, dar serios, te duce orice joc oricum

| George3313 explică (pentru Andresso):

Stii ce? Multumesc mult, m ai facut atent la placa video unde cu cea Super o sa prind peste 20 fps boost si la memoria ram, am luat un dual chanel mersi mult!

| Andresso a răspuns (pentru George3313):

Sa crești mare