| Costi21FTW a întrebat:

Dupa fiecare update la windows 10 imi merge internetul din ce in ce mai prost ce pot face ca sa imi mearga internetul mai bine?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Reinstalezi windows-ul si nu mai faci update-uri.
Probabil ai un calculator mai slabut, la care se simte incarcarea tot mai puternica.

| Costi21FTW explică (pentru Bula):

Am calculator foarte bun nu asta e problema, internetul meu este destul de slab dar acum dupa fiecare update este si mai slab

| Bula a răspuns (pentru Costi21FTW):

Instaleaza Linux Mint, va fi mult mai rapid.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu ce probleme are PC-ul tau, in orice caz, dupa zeci de updateuri la Windows 10 am constat o singura problema cu internetul, si anume ca in Windows 10 din Aprilie 2018 dureaza ceva mai mult pana face conexiunea, in rest totul este ok.

| gelu1970 a răspuns:

Instalezi alt sistem de operare. De ex W7.
Sau ramâi la ceea ce ai si te mentalizezi ca nu ai alta optiune.

| mucificatorul201 a răspuns:

Sunt foarte multe setari la care iti poti face pc-ul mai bun
Iti recomand sa vezi cateva video-uri cu "how to make my pc better" si sa combini toate acele setari