| AlexBoy88 a întrebat:

E bun pentru jocuri sistemul asta desktop:
Procesor Intel core i3 - 3245 3. 40GHz
8GB Ram DDR 3 1600 de la Crosair
Placa video nVIDIA GT 440 1GB DDR5 128 bit
HDD de 500GB Sata 3
Merge macar pe medium jocurile mai noi?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Destul de depasita.

Nu te zgarci la sursa daca nu vrei sa te intorci pe site punand intrebarea "De ce-mi merge greu calculatorul? "

Ce buget ai pentru sursa? Sa-ti gasesc una cat mai ok.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

A fost un sistem multimedia, dar acum e nitel depasit mai ales daca vrei jocuri.
Insa cu o alta placa video o sa fie diferente maricele.

| KodrutZ a răspuns:

E depasit. La fel si rahatul ala de la Asus la "reducere". Uite ceva similar dar mai de incredere, cu SSD si mai ales sensibil mai ieftin - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1017849/

| Sn4k3 a răspuns:

Da este foarte bun.

| RaduTN a răspuns:

Este un sistem destul de ok. Vezi sa ai si o sursa de calitate, ca aceasta http://www.pcgarage.ro/surse/corsair/vs-series-vs450/ sau daca dispui de mai multi bani, o sursa cu certificare 80+ gold ti-ar fi mai utila.

| AlexBoy88 explică (pentru RaduTN):

Sursa este thermaltake tr2 420w este buna?

| RaduTN a răspuns (pentru AlexBoy88):

Destul de depasita.

Nu te zgarci la sursa daca nu vrei sa te intorci pe site punand intrebarea "De ce-mi merge greu calculatorul? "

Ce buget ai pentru sursa? Sa-ti gasesc una cat mai ok.

| Solutionistul a răspuns:

Ce zici de asta? Sistem Desktop PC Asus ROG G20AJ-RO007S cu procesor Intel® Core� i5-4460 3.20GHz, Haswell�, 8GB, 1TB!

| Grigore_Denisa_1983 a răspuns:

Banuiesc ca da! Intreaba un expert!
Bafta!

| AlezzanderZed a răspuns:

Ar trebui sa ruleze jocurile noi pe "High" fara probleme, daca nu si pe "Ultra". E foarte bun!