| xShifT a întrebat:

E ok sa instalez antivirusul avast? Mai exact atunci cand instalez un anumit program dupa cateva "Next" iti recomanda un anumit program si tu poti sa-l debifezi sa nu ti se instalezi.Ei bine eu vreau sa-l instalez deoarece vreau un antivirus, iar dupa site-ul lor nu-l mai descarc ca ultima oara mi-a bagat niste virusi in pc si a trebuit sa imi reinstalez windows-ul.Deci ce spuneti, e ok sa instalez acel antivirus care il recomanda programul respectiv?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Antivirusul si alte programe cu licenta gratuita se instaleaza doar de pe pagina producatorului oficial, nu prin softuri care pot contine virusi si alte infectii.winking
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine! big grin

12 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Instalezi doar antivirusul, fara alte aplicatii incluse in setup. Trebuie sa alegi "Custom Install" pentru a parcurge toate etapele si a elimina softurile nedorite.
La mine e bifat doar "File Shield si Web Shield" ca optiuni de protectie.

| xShifT explică (pentru dannyel86):

Eu m-am referit ca atunci cand instalez un program ma intreaba daca vreau sa instalez si avast, nu invers

| xShifT explică (pentru dannyel86):

Asta-i ce voiam sa aud

| dannyel86 a răspuns (pentru xShifT):

Antivirusul si alte programe cu licenta gratuita se instaleaza doar de pe pagina producatorului oficial, nu prin softuri care pot contine virusi si alte infectii.winking
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine! big grin

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Eu am AVAST si lucreaza Perfect de multi ani

| xShifT explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Eu am intrebat daca e ok sa instalez avast daca mi-l recomanda alte programa in momentul cand le instalez, citeste mai atent intrebarea

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru xShifT):

Parearea mea poate fi indusa ca fiind un raspuns la intrebarea ta. pricepi?

| xShifT explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Da poate fi un raspuns, dar nu e ceea ce caut, stiu ca avast e un antivirus bun deci eu contider a fi un raspund inutil tinand cont ce informatie mi-ai dat, oricum am aflat ceea ce am cautat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru xShifT):

Esti cu mintea capului ce-l porti pe umeri, la purtator?

| xShifT explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Si asta ce ar trebui sa fie straight face, un raspuns inutil, mai mult spam in acest post

| iwefgOficiall a răspuns (pentru xShifT):

Da poti sa-l instalezi daca til recomanda alte programe.

| iwefgOficiall a răspuns:

Si eu tot avast folosesc dar fii atent la instaler si la unele componente din antivirus ca sunt incluse fara rost.

| xShifT explică (pentru iwefgOficiall):

Stiu si eu sa-l instalez ca nu am 15 ani, am intrebat daca e ok sa-l instalez cand mi-l recomanda alte programe atunci cand le instalez pe ele