| TheGamingStick a întrebat:

ecranul laptopului meu nu mai functionează bine de 6 luni si trebuie să îi îndoi ecranul pentru a afișa imagiena? Cum să îl repar?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca laptopul tau este mai vechi, poate fi ideea de un invertor defect, sau contact imperfect. Trebuie sa stii ce faci cand il desfaci, si vei vedea cum/unde face contact, daca e mufa de pe partea cu placa de baza sau de pe partea cu display-ul. COnecteaza-l la un monitor extern, sa vezi cum face.

2 răspunsuri:
| TheGamingStick explică (pentru CM7YRE):

Multumesc pentru informatii. Am conectat laptopul la un monitor extern si se vedea ok. Posibil sa fie ori un fir care nu mai face conexiune cum trebuie ori este ecranul de vina.

| CM7YRE a răspuns (pentru TheGamingStick):

N-ai de unde sa stii care este cauza "Exacta" pana cand nu faci niste teste; oricum, in general e vorba de un cablu/fisa/mufa, nu de display, dar orice e posibil. Cu placere.