| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,eram pe metin, si deodata mi s-a blocat si a inceput sa baraie unitatea rau de tot pentru 5 secunde, dupa mi-a revenit la loc...Din ce cauza imi face asa?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Nici o problema, doar curata-l si stergel de praf, ca daca nu intreti calculatoru se invecheste, si na se distruge happy in timp chiar daca e 'vechi' e al tau si iti faci treaba cu el, nu?

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Depinde de unde se auzea zgomotul, probabil(am zis probabil)poate sa fie de l sursa, mai curata si tu calculatoru de praf.Nu e normal sa se auda uruid ca rasnita de cafea.Desfa cu grija unitatea si ia o pensula si scutura sursa, sufla in culleru de la procesor si pe piesele de acolo. P.S nu stiu daca e nevoie sa spun ca trebuie sa o deconectez de la curent laughingasta am spus-o sa fiu cu constinta impacata. xD

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

E vechi Pc-ul,laughing, Totusi nu am mai curatat unitatea demult timp, ai dreptate aici, am sa o desfac cat de curand, poate nu o sa mai faca asa..si desigur ca trebuie deconectata de la curent laughing

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Mersi mult, baieti laughing

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Pai da happy.

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici o problema, doar curata-l si stergel de praf, ca daca nu intreti calculatoru se invecheste, si na se distruge happy in timp chiar daca e 'vechi' e al tau si iti faci treaba cu el, nu?

| Molodoi a răspuns:

Nu te alarma se mai intampla, poate fi fie ventilatorul fie procesorul, Du unitatea la curatat ca s-ar putea sa aiba praf pe interior