| FuNNy121431 a întrebat:

Este bine sa scoti roouterul de wirelles din priza noaptea? routerul este de la netis, se numeste Wirelless N ROUTER Model WF2419, nu are buton de oprire, deci are ceva daca pot sa il scot din priza noaptea? ca, cand pun mana pe el este putin cald, si imi e frica sa nu se arda noaptea, funda +vot.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Routerele sunt proiectate sa mearga non stop

| neutrino a răspuns:

Acesta este proiectat astfel incat sa stea permanent in priza.

| K0sti a răspuns:

Routerul nu se scoate din priza! Daca se arde iei altul! La 69 de lei...

| AdrenalinTm a răspuns:

Vino si pune mana pe al meulaughing ia-ti si niste mici facem un gratar e legat la 3 calculatoare alt router care roteaza si ala alte 2 plus wifi de pe amandoua rutere

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Sa topit priza dar routerul merge atunci sa-ti faci probleme

| Nelu62 a răspuns:

Routerul normal e facut sa stea non-stop in priza. Daca il scoti s-ar putea sa se reseteze. Al meu sta in priza cu protectie de 4 ani.

| sori88 a răspuns:

Stai lin nu se intampla nimic cu routeru
al meu functioneaza nonstop...

| doggy123 a răspuns:

N-ai de ce sa-ti fie frica...routerul n-are nimic daca il lasi noaptea in priza...si eu am facut asta de multe ori

| KRISTINAxo a răspuns:

Si la mine e cam caldut, am pus mana acum pe el laughing. Nu il scot niciodata noaptea din priza ca se opreste net-ul si poate mai intru de pe telefon. Eu il tin mereu in priza si are 1 an de cand il am si nu are nimic, nu a patit nimic.

| FuNNy121431 explică (pentru KRISTINAxo):

Ai acelasi model ca al meu sau?

| KRISTINAxo a răspuns (pentru FuNNy121431):

Nu, am un Serioux SRX-WR150AD, dar nu am dat mult pe el laughing Deci, nu pateste nimic daca il ai in priza mereu.

| AnoNim12226565 a răspuns:

ITi zic eu asa cum e faza cu ele. noaptea nu trebuie sa l scoti daca stii ca se stinge lumina trebuie sal scoti adica doarece daca se stinge des lumina el se reseteaza si nu mai merge wifi-ul si va trebui sa faci tot din nou setari cat despre racire e normal. te asigur funda? big grin