| vladsipunct2016 a întrebat:

este bun PC-u asta? Daca nu, ce sa imbunatatesc.

Procesor Intel Core i5 3.2 GHz, 6MB
3GB Ram
Placa video : NVIDIA GeForge 9400 GT
500gb

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca 2 placi de 4 Gb (8 Gb) de RAM ar fi necesare. Placa video nu cred ca este chiar stringenta dar ar fi buna una mai mare. depinde cat de "jucator" esti.

| TechGuyTpu a răspuns:

Placa video e antica, recomand un gtx 960 si daca mai pui inca 3gb ar fi perfect(8 nu iti trebuie ca nu o sa duci totul pe ultra)

| wEeEk1d a răspuns:

Pune RAM, jocurile noi cer minim 4 si recomandat 8. Placa video este destul de slaba in comparatie cu procesorul. Deci pe viitor ai putea sa iti iei o placa pe 256-bit 2GB. Bafta