| 1ce a întrebat:

eu sunt pasionat de programare, in timpul liber.Sunt in clasa a 6-a, am invatat la scoala limbajul de programare C, dar sincer sa fiu imi place mai mult C++. Am inceput sa-l invat, stiu comenzile de baza, functia IF, plus ca m-a ajutat foarte mult faptul ca stiu bine limbajuc ce, cele doua viind asemanatoare.Ma poate ajuta cineva cu tutoriale de C++, in romana daca se poate, cu toate ca inteleg unul si in engleza, dar nu asa de bine.
Sau daca cineva e programator, imi poate da ID-ul sau Mail-ul lui pe privat? Vreu sa stiu si eu cum pot sa fac in C++ un joculet ca, daca a jucat cineva, MUGEN sau un RPG, gen Pokemon pe GBA.
Astept raspunsurile voastre, Mersi!

2 răspunsuri:
| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

Intra 6-a ai invatat la scoala C-u`? Pe noi ne invata pe atunci powerpointul, iar asta fusesi anul` trecut