| saluttpu123 a întrebat:

Hoti profesionisti am inteles ca pot intra in case si cu caini in ea cu ultrasunetele lor stiti cumva daca orice rasa de caine nu suporta ultrasunetele? Daca toate rasele nu pot suporta ultrasunetele exista vreo modalitate sa iti faci cainele sa treaca peste aceste aparate?

3 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Eu cred ca un caine surd nu ar avea probleme cu ultrasunetele

| Badaio11 a răspuns:

Un Caucazian te scapa de hot lejer, indiferent de ce ultrasunete foloseste. Un caine f bun pentru paza este si Ciobanescul de Bucovina, are un latrat puternic iar noaptea patruleaza in toata curtea si este mai atasat de familie in comparatie cu C Caucazian. Ambele rase sunt pentru curte.

| saluttpu123 explică (pentru Badaio11):

Aha deci un caucazian trece peste ultrasunetele pentru caini?