| alexandrUUUU78463724 a întrebat:

http://www.diabloscomputer.ro/....../index.php PC asta ar fi bun? Si daca va pricepeti imi spuneti si mie ce procesor are? si clot la placa video? dau funda

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai sub computer sunt scrise toate detaliile tehnice. Procesor AMD dual core la 2, 4 Gb, si placa video integrata de 128 Mb.

| JusticeForCraiova a răspuns:

E praf sistemu. Procesoru e cel mai bun din toate piesele.

| alexandrUUUU78463724 explică (pentru JusticeForCraiova):

Stiu da nu-l las asahappyschimb multe chesti la elbig grin

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru alexandrUUUU78463724):

Pai si atunci daca schimbi multe chestii la el de ce il mai cumperi? schimbi la al tau mai bine cumperi alt pc nou nout de 15milioane iti iei 1 special pentru jocuri super sfant... iti fac eu configuratia daca vrei

| alexandrUUUU78463724 explică (pentru JusticeForCraiova):

Pai placa ma de baza e foarte proasta(ddr, slot agp, slot procesor 478)si nu se mai fac piese pentru socketurile astea, si daca se fac sunt second hand si sunt scumpe..pe pc asta placa de baza e mai noua deci piesele sunt mai ieftine si intr-un fel fac economiehappyimi fine dar pentru placa aia de baza(de la pc de la intrebare)ce procesor, placa video imi recomanzi? ca rami stiu sa iau mai ieftinbig grin iti dau funda

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru alexandrUUUU78463724):

Poi daca cumperi piesele la mana a 2 faci o mare greseala cumpara tu placa de baza si placa video la mana a 2a si dupa 2 3 luni sa vezi rezultatele egal 0 iti faci pc praf doar ramii iti mai raman.

Iti recomand o placa video Asus sau asrock puna in 2milioane cu 2sloturi si procesor amd dual core cu 2, 6 ghz