| Giunbix_Giunbix_1989 a întrebat:

Salut TPU

ieri m.a prins ploaia si s.a cam udat telefonul. dupa cateva ore nu mai functiona corespunzator.
intrebarea este daca o sa depisteze la garantie ca s.a infiltrat apa.

Mentionez ca nu a cazut in apa. a fot in buzunar si era mai mult umezeala.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da, se poate depista la garantie ca s-a infiltrat apa! Unele circuite dupa placa telefonului au fost distruse de apa de unde si se poate observa daca ti-l vede.

| SouLIce a răspuns:

Stiu ca producatori de telefoane pun in interior o chestie care isi schimba culoarea la contactul cu umezeala
Posibil ca cei de la service sa depisteze ca a intrat umezeala in interior