| AnjaAHUI a întrebat:

Bună TPU,

Am un Samsung Galaxy J3 2017. Ieri m-a prins ploaia, și până să ajung acasă, telefonul s-a udat foarte rău. Am scos cartela și cardul de memorie din el și l-am lăsat la uscat. De dimineață am încercat să îl aprind, mergea totul foarte bine în afară de wi-fi. Pur și simplu scrie se activează timp de câteva minute, fără niciun rezultat, după care încetează să mai caute dispozitive wi-fi și rămâne așa. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| Mario_Alexandru_1996 a răspuns:

Atunci pe moment puteati sa il dati cu feonul de par, dar puteti sa il lasati o noapte in orez. Orezul suge toata apa din el.Asa am avut si eu la un iphone si am crezut ca nu mai am ce face cu el, dar mi-a zis un prieten si chiar a functionat. Funda?

| Eliza1911003 a răspuns:

Uscătorul face doar sa topească, ma rog sa încălzească telefonul si mufele. Posibil sa se fii intamplat ceva cu placa de baza.