| T7uk a întrebat:

Ieri ma uitam la niste procesoare pe pcgarage.ro si am vazut la comentarii ca au deblocat procesorul. Deci intrebarea este: Ce inseamna sa deblochezi procesorul?

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Deblocare cand ai un procesor cu 3 nuclee (tricore) teoretic ei zic ca sunt 3. dar nu sunt 4 procesorul este quad core si se poate debloca din bios...

Problema este ca PPRODUCATORUL a BLOCAT procesorul dintr-un MOTIV anume deci nu degeaba ca pana la urma putea sa-l lase quad core si isi lua banul dar...
Eu am tricore amd l-am deblocat si se duce aproape de 70 de grade nu se mai poate raci am bagat cel mai puternic ventilator degeaba se poate cu racire dar nu se justifica investitia.

1 răspuns:
| littlelogo a răspuns:

Introdu codul voucher-ului PC Garage F7VWWNVD
inainte de finalizarea oricarei comenzi pe www.pcgarage.ro
si obtii imediat o reudcere la produsele din cosul de cumparaturi. ~Voucherul nu expira deci il poti nota pentru a-l avea la indemana la urmatoarea comanda. Spaer sa te ajute :) Bafta la cumparaturi