| Serj12 a întrebat:

imi puteti spune cum aflu daca placa mea de baza suporta 2 ddr-uri? ..sau ddr1 e cam acelasi cu ddr2? caci vreau o placa video si e ddr2 si sa fiu sigur ca nu o iau degeaba.

1 răspuns:
| AstonMartin a răspuns:

Cam "vraiste" e intrebarea, daca vrei sa iei o placa video nu conteza ca e ddr2, ddr3, ddr5 (ma rog gddr), trebuie sa ai slot pentru ea, adica pci-express. Pentru mai multe detalii si sfaturi componente pc add id my_precious_ring... nu prea inteleg intrebarea