| FleshUl a întrebat:

Imi puteti spune si mie cam cat costa sa bag 2GB de ram la Magic Computers in Craiova?

2 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Preţul diferă de la un tip la altul, de exemplu DDR 3 Sunt mai ieftini ca DDR 2. Oricum Din ce ştiu eu cele de DDR 3 e cam pe la 80-100 de lei iar cele DDR 2 aproape dublu. Asta fără manoperă.

| bonico a răspuns:

Salut,
Daca ne spui ce placa de baza ai o sa putem sa-ti raspundem la intrebare, altfel iti pot spune ca exista momentan 3, chiar 4 tipuri de memorii DDR (1, 2, 3 si 4) care ruleaza pe diferite frecvente >>800Mhz, 1333Mhz, 1666Mhz - pana pe la 1866 (O.C). Cauta un program gen Aida - si da-ne modelul placii tale de baza. Bafta si poate ne luminezi cu raspunsul cerut happy